Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Darmowy program do edycji zdjęć

19 lutego 2022 program do edycji zdjęć


Dostęp do wysokiej jakości aparatów fotograficznych, które są elementem telefonów komórkowych sprawił, że coraz więcej osób zainteresowało się fotografią. Ludzie robią zdjęcia na co dzień w wielu różnych sytuacjach, uwieczniając w ten sposób ważne chwile w swoim życiu. Darmowy program do edycji zdjęć może pozwolić poprawić jakość fotografii, dzięki czemu niektóre z nich spokojnie mogą zostać wydrukowane i wklejone do rodzinnego albumu.

Dobrej jakości zdjęcia

Dla osób, które nie interesują się fotografią, sporym zaskoczeniem może być fakt, że nawet najlepsi fotografowie obrabiają swoje zdjęcia. Oznacza to, że edytują je przy użyciu zaawansowanych programów, dzięki którym mogą usunąć różnego rodzaju błędy i podkreślić najmocniejsze strony fotografii. Współczesne edycja to już nie tylko retuszowanie zdjęć, usuwanie z nich niepotrzebnych elementów, podkręcanie ostrości czy wyrazistości. To również często spora ingerencja w kolorystykę zdjęcia, dzięki czemu nabierze ono wyjątkowego charakteru i stylu. Nawet dobrej jakości zdjęcia poddawane są edycji. Można robić to również przy użyciu darmowych programów, które można pobrać na swój telefon jako aplikację.

Dobry program do edycji zdjęć

Niestety na rynku jest coraz więcej płatnych aplikacji do edycji zdjęć, które jeszcze kilka lat temu funkcjonowały jako programy bezpłatne. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Oczywiście można korzystać również z dobrych darmowych programów. Jednym z nich jest na przykład mobilna aplikacja Lightroom. W pełnopłatnej wersji program ten służy do edycji zdjęć na komputerze. Jeśli pobierze się jednak darmową aplikację, która posiada naprawdę sporo różnych funkcji pozwalających zdjęcia edytować, można korzystać z niej w telefonie. Warto sprawdzić, jak działa ten przyjazny dla użytkownika program, dzięki któremu można zapisywać również swoje ustawienia, czyli tak zwany presety. To właśnie dzięki temu swoje fotografie można edytować w pewien wspólny, charakterystyczny sposób, dzięki czemu zdjęcia będą dobrze się razem prezentować w albumie rodzinnym.

Darmowy program do edycji zdjęć

Darmowym programem godnym uwagi jest również Snapseed. To również aplikacja do pobrania na telefon. Można z niej korzystać po to, aby usunąć różnego rodzaju błędy na zdjęciach, na przykład niepotrzebne elementy, które zaburzają kompozycję. Poza tym program posiada też funkcje pozwalające wyostrzyć zdjęcie, odpowiednio doświetlić, a nawet operować krzywymi światła. Pozwala to uzyskać prawidłową kolorystykę zdjęcia i dobry balans bieli.

Przeczytaj więcej na mp-foto.pl

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Telefon z dużym wyświetlaczem
Co zrobić ze starym sprzętem komputerowym
praca zdalna

Jesteś zainteresowany reklamą?

praca zdalna