Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Co jedzą bociany? Czyli kilka słów o ich zwyczajach

18 czerwca 2021 co jedza bociany


Być może jesteś związany z tematyką ogrodu, przyrody i zwierząt. Warto się interesować ty, co nas otacza wokoło. Na przykład bociany. Nie są z nami przez cały rok. Mimo wszystko są niesamowite. Ich gniazda można rozpoznawać już z daleka. Istnieje nawet specjalny monitoring, który pozwala na podglądanie bocianów przez cały czas – nawet w nocy!

Co jedza bociany? Ten temat jest dość ciekawy. Czy wiesz, że będąc mięsożercą, bocian biały wcale nie żywi się roślinami. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak niektórzy nie wiedzą, że zjada on wiele różnych zwierząt takich jak ryby, płazy, gady, małe ssaki i małe ptaki. W powszechnej opinii kieruje się uwarunkowania preferencji smakowych bociana raczej na same żaby – jednak bocian zjada o wiele więcej płazów. Owszem, żaby też muszą mieć się na baczności w towarzystwie bociana – jednak nie są one jedyne.

Bociany w naszej polskiej kulturze pełnią bardzo ważną rolę. Być może wiele osób się nawet nad tym nie zastanawia, a jednak bocian i jego głębokie korzenie w tradycjach Polaków są istotne. Na przykład same porzekadła. Gdy bocian krąży nad jakimś domem, zwykło się mówić, że młoda kobieta, która w nim mieszka jest już w ciąży albo niedługo będzie spodziewała się dziecka.

Z czegoś takie powiedzenia musiały się brać. Być może bociany mają intuicję, która pozwala im wyczuwać dziecko, które dopiero co się rozwija? Samo okrążenie może jest też jakimiś w swoisty sposób wyrażanymi gratulacjami dla mamy, która w niedalekim czasie będzie rodziła swoje maleństwo.

Przeczytaj więcej na https://wladca-pierscieni.pl/co-jedza-bociany/

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Telefon z dużym wyświetlaczem
Co zrobić ze starym sprzętem komputerowym
praca zdalna

Jesteś zainteresowany reklamą?

praca zdalna