Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Telefon z dużym wyświetlaczem – normalny czy składany?

3 kwietnia 2024 Telefon z dużym wyświetlaczem


Telefon z dużym i stałym wyświetlaczem kontra składany smartfon – który z nich zapewni Ci dostęp do większego ekranu? Zapoznanie się z krótką analizą obu urządzeń może pomóc Ci w podjęciu właściwego wyboru. Które z informacji można uznać za kluczowe w tym zakresie?

Telefon z dużym wyświetlaczem – korzyści dla użytkownika

Zastanawiasz się nad tym, jakie korzyści może zapewnić Ci telefon z dużym wyświetlaczem? Przede wszystkim:

  • ułatwi czytanie – większa przestrzeń zazwyczaj uprzyjemnia czytanie tekstów i oglądanie filmów;

  • poprawi komfort użytkowania – obszerna klawiatura może zmniejszyć ilość występujących pomyłek i literówek podczas pisania;

  • usprawni edytowanie dokumentów – znaczne ekrany sprzyjają obsługiwaniu ich za pomocą rysików (np. S Pen);

  • umożliwi multitasking – to komfortowy sposób na używanie kilku aplikacji jednocześnie.

Musisz wiedzieć jednak o tym, że wielkość ekranu wpływa bezpośrednio na rozmiary samego smartfona; sprawia to, że cały telefon staje się masywniejszy. Niektóre modele urządzeń przestają być z tego powodu wygodne do noszenia w kieszeni spodni.

Telefony z dużym wyświetlaczem – dostępne rodzaje

Telefony z dużym wyświetlaczem można podzielić na dwa rodzaje:

  • zwyczajne – stały ekran;

  • składane – elastyczny ekran.

Pierwsze stanowią konwencjonalne podejście do konstrukcji smartfonów. Oferują użytkownikom przewidywalność w obsłudze – ich wyświetlacz nie podlega żadnym mechanicznym zmianom ani transformacjom.

Drugie natomiast umożliwiają ich złożenie – ekran zmienia wówczas swoją formę i wielkość. Dzięki temu urządzenia te zapewniają większą przestrzeń roboczą, ale jednocześnie mogą zachować swój kompaktowy kształt wtedy, gdy nie są używane.

Składany smartfon z dużym ekranem – czego trzeba się o nim dowiedzieć?

Składane telefony z dużym wyświetlaczem występują w dwóch formach:

  • flip;

  • fold.

Wariant flip charakteryzuje się klasycznym designem – przypomina wyglądem zwykły smartfon, który da się wygodnie i szybko złożyć na pół (działanie to znacznie zmniejsza rozmiary telefonu).

Inaczej jest w przypadku modelu typu fold – po rozłożeniu można uznać go za kompaktowy tablet, który możesz mieć zawsze pod ręką; w ten sposób zyskasz stały dostęp do naprawdę sporego ekranu.

Smartfon powyżej 7 cali – polecane modele telefonów Samsung

Które smartfony Samsung wyróżniają się ekranami powyżej 7 cali? Powinieneś rozważyć przede wszystkim zakup Samsung Galaxy Z Fold5 – został wyposażony w aż 7,6-calowy wyświetlacz główny* Dynamic AMOLED 2X; taka wielkość prawdopodobnie będzie w zupełności wystarczająca.

Jest smukły i lekki (13,4 mm grubości** i 253 g wagi), więc może zmieścić się bez problemu do kieszeni Twoich spodni lub marynarek. Ponadto zawiera miejsce na rysik S Pen (sprzedawany w zestawie z telefonem), dzięki czemu obsługa urządzenia może stać się jeszcze prostsza – przydaje się on podczas pisania notatek i edytowania dokumentów tekstowych, a jest zawsze pod ręką.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Mierzony po przekątnej, rozmiar głównego ekranu Galaxy Z Fold5 wynosi 7,6 cala w pełnym prostokącie i 7,4 cala z uwzględnieniem zaokrąglonych rogów; rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi.

*Grubość mierzona jest od górnego do dolnego panelu szybki.

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Telefon z dużym wyświetlaczem
Co zrobić ze starym sprzętem komputerowym
praca zdalna

Jesteś zainteresowany reklamą?

praca zdalna