Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

Najważniejsze gry edukacyjne dla dzieci

30 kwietnia 2021 gry edukacyjne dla dzieci


Już od najmłodszych lat warto rozwijać umiejętności negocjacyjne oraz przedsiębiorcze. Doskonale w tym celu sprawdzają się gry edukacyjne dla dzieci. Dzięki nim dziecko bardzo szybko nauczy się inwestować oraz zarządzać budżetem.

Gry planszowe

Świetnym przykładem jest Monopoly Junior, która wymaga podejmowania samodzielnych decyzji. Jest to klasyczna wersja popularnej gry planszowej Monopoly, tylko że dostosowana dla najmłodszych. Żeby zdobyć wszystkie obiekty trzeba myśleć w sposób analityczny oraz strategiczny. Jednocześnie należy pamiętać o tym, żeby pilnować swojego kapitału i nie zbankrutować. Dla dzieci zainteresowanych medycyną świetną grą edukacyjną są „Lekarze”. Dziecko nauczy się w niej zarządzać szpitalem oraz poszerzy swoją wiedzę medyczną. Nie jest to najłatwiejsza gra, ale przynosi bardzo dużą satysfakcję. Dzieje się tak ponieważ ludzkie życie jest największą wartością i nie ma nic ważniejszego od uratowania zdrowia drugiego człowieka. Gra umożliwia wcielenie się w rolę dyrektora szpitala, na którym spoczywa główna odpowiedzialność za stan zdrowia pacjentów.

Gry przeglądarkowe

Musi on również zarządzać innymi lekarzami oraz całą placówką. Podczas rozgrywki trzeba użyć myślenia, a wszystkie ruchy muszą być przemyślane. Jest to świetna propozycja dla dzieci, które w przyszłości chcą pracować w zawodzie lekarza. Jednak gry edukacyjne dla dzieci to nie tylko planszówki, ale również gry komputerowe. Odpowiednio dobrana produkcja pomoże rozwijać w dziecku empatię oraz najważniejsze umiejętności. Ciekawą grą historyczną jest Godność, wolność i niepodległość, w którą można zagrać z okna przeglądarki. Takie rozwiązanie sprawia, że nie jest wymagana jest instalacja na dysku twardym komputera. Za przygotowanie tej gry jest odpowiedzialne studio Great Interactive, a do jej stworzenia przyczyniło się Ministerstwo Edukacji Narodowej, które wpłaciło na ten cel niecałe dwa miliony złotych. W grze jest dostępnych kilka misji, a każda z nich jest przeznaczona dla dzieci w innym wieku. Dostępne są takie tryby jak: Edukacja wczesnoszkolna, czyli klasy 1-3, Szkoła podstawowa klasy 4-8, a także Szkoła ponadpodstawowa. W czasie rozgrywki dziecko może lepiej poznać historię walki o niepodległość oraz najważniejszych ludzi w dziejach Polski.

Poszukiwacze zaginionej Warszawy

Na uwagę zasługuje także GeoGuessr, która skupia się na geografii. Warto dodać, że sama gra powstała na bazie map Google. Celem gracza jest rozpoznanie terenu na jakim się znajduje oraz wskazanie historycznych budowli lub monumentów przyrody. Dzięki tej grze dziecko może lepiej poznać świat oraz poszerzyć swoją wiedzę ogólną. „Poszukiwacze zaginionej Warszawy” to kolejna ciekawa gra historyczna w zestawieniu. Na uwagę zasługuje fakt, że fabuła skupia się wyłącznie na Warszawie. Gracz wciela się w agenta Instytutu Podróży Międzyczasowych, który w 2079 roku wyrusza w podróż, żeby zmienić losy historii i stolicy Polski. Dziecko będzie się mogło przenieść aż do pięciu różnych okresów. Są to kolejno lata: 1899, 1938, 1950, 1983 i 2008. Na wyróżnienie zasługują autentyczne zdjęcia Warszawy, które zostały wykorzystane w produkcji. Warto dodać, że Urząd Miasta Stołecznego Warszawy bezpośrednio brał udział w finansowaniu tego projektu. Ciekawą propozycją dla najmłodszych graczy jest „Matematyczne Zoo” skierowane dla dzieci szkół podstawowych. Podczas rozgrywki dziecko będzie musiało rozwiązywać różne zadania matematyczne oraz łamigłówki, które pomogą mu opanować podstawowe liczenie i poznać zasady panujące w matematyce. Ciekawe są także testy, które umożliwiają zweryfikowanie zdobytej wiedzy.

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

głośniki gamingowe
zestaw do gier
gry edukacyjne dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

gry edukacyjne dla dzieci