Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

Najciekawsze gry o wojnie

10 kwietnia 2021 gry o wojnie


Gry o wojnie potrafią wciągnąć gracza na wiele godzin. Jeżeli jest możliwość wcielenia się w rolę głównego bohatera to jest to jeszcze ciekawsze. Dlatego największą popularnością cieszą się gry FPP, czyli takie, które posiadają perspektywę pierwszoosobową.

Symulatory wojenne

Jest to najczęściej spotykane w strzelankach, które określane są mianem FPS (first person shooter). Jednak gry wojenne to nie tylko FPS-y, ale również symulatory. Dobrym przykładem jest IL-2 Sturmovik, czyli gra, w której masz szansę wcielić się w rolę rosyjskiego pilota myśliwca w czasie II WŚ. Twoim zadaniem jest toczenie emocjonujących bitew lotniczych na terytorium Rosji oraz Niemiec. Do dyspozycji gracza jest aż 31 modeli samolotów. Większość pochodzi z armii niemieckiej i rosyjskiej, jednak znajdują się również maszyny amerykańskie. W czasie kampanii gracz może zdobyć odznaczenia, które pozwolą mu awansować w żołnierskiej hierarchii. Na uwagę zasługuje również tryb wieloosobowy, w którym jednocześnie może brać udział aż 32 graczy. Twórcy zaimplementowali także specjalny edytor, który umożliwia tworzenie własnych misji oraz scenariuszy. W 2017 roku premierę miała gra Rising Storm 2: Vietnam, w której gracz kieruje działaniami żołnierza wietnamskiego lub amerykańskiego. Warto pamiętać, że każda armia posiada inny sprzęt i wyposażenie.

Battlefield 1

W armii USA dostępne są szturmowe śmigłowce, które sieją spustoszenie we wrogich szeregach. Wybierając stronę wietnamską, gracz będzie miał możliwość zastawiania pułapek. Należy mieć na uwadze fakt, że Wietnamczycy poruszają się również znacznie szybciej od Amerykanów. W trybie wieloosobowym może jednocześnie uczestniczyć nawet 65 osób. Bardzo ciekawą grą FPS jest także Arma III, która została wyprodukowana przez Bohemia Interactive Studio z Czech. Fabuła została osadzona w przyszłości, a gracz wciela się w Bena Kerry’ego, który jest kapralem. Konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie mocno osłabił siły wojskowe NATO, dlatego dowództwo postanowiło położyć wszystko na jedną kartę. Armia NATO zostaje przetransportowana za linie wroga i ulokowana na wyspach śródziemnomorskich. Absolutnym klasykiem jest jednak Battlefield 1, który miał premierę w 2016 roku. Jest on dostępny zarówno na PC oraz PS4 i XBoxOne. Pierwsza część jest osadzona w klimacie I wojny światowej. Gracz będzie mógł toczyć zacięte bitwy na terenach Europy, ale również ma możliwość brania udziała w potyczkach na terytoriach arabskich.

Medal of Honor

Produkcja jest oparta na faktycznych wydarzeniach historycznych. W trybie kampanii dostępnych jest kilka różnych opowieści, które razem tworzą jedną pełną historię. Warto dodać, że w każdej jesteś innym bohaterem. Wszyscy bohaterowie mają różne umiejętności orz pochodzenie. Największym atutem gry są jej rozległe mapy, które są bardzo rozbudowane. Jest to cecha charakterystyczna serii Battlefield. W rozgrywce można również kierować czołgiem oraz samolotem, dlatego nie jest to standardowy FPS, ale produkcja, która oferuje znacznie większe możliwości. Dostępny jest oczywiście także tryb multiplayer, w którym brać może udział jednocześnie aż 64 graczy. W grze dostępnych jest wiele rodzajów broni, takich jak lekkie karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, pistolety maszynowe, strzelby oraz broń osobista. Klasykiem gier wojennych jest Medal of Honor, które powstałe dzięki studiu DreamWorks Interactive. Akcja rozgrywa się pod koniec II wojny światowej. Zadaniem gracza jest niszczenie strategicznych punktów wroga oraz pokonanie niemieckich wojsk. Arsenał broni z tego okresu został w grze odwzorowany bardzo dobrze.

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

głośniki gamingowe
zestaw do gier
gry edukacyjne dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

gry edukacyjne dla dzieci