powermilk.pl

powermilk – gry, komputery, gsm

gry planszowe dla dorosłych
Gry

Jakie mają zalety gry planszowe dla dorosłych?

Obecnie na rynku gier dominują tytuły wydawane na konsole najnowszej generacji. To produkcje dopracowane pod każdym względem, zachwycające grafiką, detalami, fabułą i klimatem, nie zawsze przeznaczone dla dzieci. Niestety, dość łatwo się od nich uzależnić. Dlatego zamiast nich, lepiej wybrać, cieszące się ponownie dużą popularnością, gry planszowe dla dorosłych. Tego typu rozrywka ma wiele zalet. Jakich dokładnie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.

Idealne dla rozwoju umysłuInne zalety

Oczywiście, gry planszowe dla dorosłych przynoszą jeszcze więcej korzyści. Pomagają na przykład wejść człowiekowi w nową rolę. Uczą też umiejętności miękkich, czyli komunikowania się, interakcji, pracy zespołowej, planowania i negocjowania. Dzięki nim można poznawać ciekawych ludzi, budować liczne przyjaźnie i przenieść się w świat o nieograniczonej wyobraźni, gdzie zostaje się bardzo inteligentnym strategiem, sprytnym detektywem, dzielnym wojownikiem albo potężnym czarodziejem. To także dobry sposób na edukację i walkę z codziennym stresem.

Różne typy gier planszowych

W kategorii: gry planszowe dla dorosłych, najczęściej można spotkać takie, które zawierają przemyślany scenariusz. Bardzo ciekawa jest np. skomplikowana zabawa polegająca na tym, aby zdemaskować potencjalnego sabotażystę. Jeszcze bardziej intrygujące okazują się jednak gry karciane oraz taktyczne. Szczególnie te drugie sprawiają, że rozrywka jest dużo bardziej urozmaicona (złożona nawet z setek różnych elementów). Przez wiele godzin dorośli uczestnicy kombinują, jaką strategię wybrać, jak skutecznie i szybko pokonać przeciwnika. Nie ma więc tutaj mowy o żadnej nudzie, bo grając od początku, każdy może próbować innych możliwości. To co, najbardziej przyciąga w planszówkach taktycznych, to ich tematyka, która zahacza o fantastykę (szczególnie dystopię), gatunki wojenne oraz historyczne.

Podsumowanie

Jak więc widać, gry planszowe dla dorosłych śmiało mogą konkurować z produkcjami wydawanymi na najnowsze komputery i konsole. Co ważne, mają jednak pewną przewagę. Nie tylko chodzi o wspomniane wyżej plusy. Mowa również o tym, że nie psują naszego wzroku. Nie dość, że – jak już było wspomniane – stanowią świetny sposób na nudę, to umożliwią rozkręcenie każdej domowej imprezy w gronie wielu przyjaciół. Oczywiście, jeżeli chcemy, aby taki wieczór był jeszcze bardziej szalony, możemy wybrać grę w butelkę, jednak planszówki okażę się równie dobrym pomysłem.

Na koniec warto nadmienić, że na przykład planszowe gry kooperacyjne przyczynią się do poprawy jakość związku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Nauczą wspólnego działania, współpracy i podejmowania decyzji. Uspokoją. Naprawią relacje. Pozwolą na lepsze poznanie partnera i odkrycie jego różnych cech charakteru. Z kolei gry erotyczne spowodują, że nawet para z dłuższym stażem postanowi poeksperymentować w swoim łóżku i doświadczyć czegoś zupełnie nowego.