Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Jak zablokować numer telefonu?

9 maja 2021 jak zablokować numer


Każdemu z nas może zdarzyć się sytuacja, w której nękające telefony stają się utrapieniem i skutecznie obniżają komfort życia. Bez względu na to, kto i w jakiej sprawie dzwoni, nękanie nieprzyzwoitą liczbą telefonów, o przeróżnych porach dnia i nocy, jest wystarczającym powodem, aby zablokować taki numer. Nikt przecież nie załatwia pilnych spraw w tak nieprzyzwoity sposób. Jak zablokować numer, który pojawia się na ekranie naszych telefonów zdecydowane zbyt często?

Zablokowanie numeru telefonu

Natrętne telefonu o różnych porach potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Zablokowanie numeru jest czasem jedynym sposobem na odzyskanie spokoju. Oczywiście jest to ostateczny krok. W przypadku, gdy swoimi telefonami nęka nas osoba znajoma, warto spróbować po prostu wytłumaczyć, że częstotliwość i intensywność jej prób dodzwonienia się do nas, jest zdecydowanie nie na miejscu i zwyczajnie nam przeszkadza.

Jeśli jednak nęka nas numer nieznajomy lub wątpliwej wiarygodności przedstawiciel firmy, podających się za firmę windykacyjną lub oddłużającą, nie warto poświęcać swojego czasu na tłumaczenie swoich racji i zwyczajnie zablokować numer natręta. Można to zrobić w naprawdę łatwy i szybki sposób.

Jak zablokować numer?

Osoby, które marzą o tym, aby zaznać spokoju, z pewnością zastanawiają się jak zablokować numer. Otóż, nie ma nic prostszego. Wystarczy wejść w ustawienia swojego telefonu i przejrzeć zakładkę 'prywatność i bezpieczeństwo’. Każdy telefon posiada funkcję o nazwie 'zablokuj numer’. Wystarczy wpisać nękający nas numer i dodać go do swojej telefonicznej czarnej listy.

W przypadku, gdy z jakichś powodów nie dajemy sobie rady samodzielnie z zablokowaniem czyjegoś numeru, z pewnością z pomocą przyjdzie nam operator sieci komórkowej. Po skontaktowaniu się poprzez infolinię z pracownikiem naszej sieci komórkowej, przeprowadzi on nas przez proces blokowania nękającego numeru, bądź zdalnie ustawi blokadę na podany przez nas numer. Z podobnej usługi możemy skorzystać udając się do salonu sieci komórkowej.

Czy zablokowany numer można odblokować?

Zablokowany przez nas numer można równie łatwo odblokować. Wystarczy odszukać w ustawieniach telefonu tę samą zakładkę, która posłużyła nam do zablokowania numeru. Po odnalezieniu w swoim telefonie tak zwanej czarnej listy numerów, wystarczy usunąć wpisany na nią numer. Dzięki temu blokada numeru przestanie istnieć.

Po pomoc w odblokowaniu numeru można udać się także do salonu operatora sieci komórkowej, której pracownicy przeprowadzą nas przez proces odblokowywania numeru. Podobną procedurę można także przeprowadzić łącząc się poprzez infolinię.

Co zrobić, jeśli zablokowanie numeru nie wystarcza?

Jeśli osoba, która nęka nas natrętnymi telefonami, jest także dla nas realnym zagrożeniem, warto zgłosić ten fakt na policję. Osoba nękająca może otrzymać mandat za wykroczenie i zakaz kontaktowania się z osobą poszkodowaną. Za złamanie takiego zakazu natręta czeka wysoka grzywna, a w niektórych skrajnych przypadkach, kara pozbawienia wolności.

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komputer stacjonarny gamingowy
czyszczenie telefonu
marki telefonów

Jesteś zainteresowany reklamą?

marki telefonów