Strona główna
Gry
Tutaj jesteś

Jak wybrać głośniki gamingowe?

2 maja 2021 głośniki gamingowe


Podczas kompletowania zestawu gamingowego każdy skupia się przede wszystkim na obrazie, czyli na tym, jakiej jakości będzie generowana przez kartę graficzną grafika. Nie można jednak zapominać o tym, że równie ważnym zmysłem jest wzrok. Z tego też powodu oprócz procesora, karty graficznej czy też odpowiednio dużego RAMu, niezwykle ważne jest to, jakie się do zestawu wybierze głośniki gamingowe. Czym się one powinny charakteryzować?

Jaki zestaw głośników wybrać?

Podstawową sprawą jeśli chodzi o kupowanie głośników komputerowych, jest to, aby wybrać ich odpowiedni zestaw. O czy konkretnie mowa? Oczywiście o ilość głośników w jednym zestawie, a co za tym idzie o ich możliwości co do generowania określonego rodzaju dźwięku.
Zupełnie podstawowym rodzajem zestawu głośnikowego do komputera jest model stereo. Składa się on z dwóch głośników, które najczęściej są dość małych rozmiarów, dzięki czemu mogą być ustawione nawet przy monitorze. Oczywiście ze względu na swoje niewielkie rozmiary nie charakteryzują się one zbyt dobrej jakości dźwiękiem.
Drugim modelem jest wersje 2.1, czyli stereo plus dodatkowy głośnik niskotonowy. Takie zestawy są już znacznie bardziej zaawansowane i lepiej wykonane, a co za tym idzie, również droższe. Zapewniają jednak o niebo lepszą jakość dźwięku, więc spokojnie można je polecić każdemu miłośnikowi gier.
Jeśli jednak ktoś szuka dźwięku przestrzennego, poleca się nabycie głośników 5.1, a nawet 7.1.

Podstawowe parametry głośników gamingowych

Oczywiście kupowanie głośników gamingowych to coś więcej niż tylko wybranie odpowiedniego rodzaju wielkości zestawu. Żeby móc się cieszyć możliwie jak najlepszą jakością dźwięku w grach i nie tylko, trzeba zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych bardzo ciekawych i ważnych parametrów. O czym konkretnie mowa?
Kluczowe w tym wypadku są dwa parametry, czyli pasmo przenoszenia danych głośników, a także ich moc RMS. Moc RMS, czyli moc ciągła, to wartość, którą głośniki charakteryzują się w każdych warunkach. Oczywiście im większa, tym dane głośniki są głośniejsze. Równie ważne jest jednak to, jakie jest ich pasmo przenoszenia. Im będzie ono szersze, tym wzrasta jakość generowanego przez głośniki dźwięku.
Kolejną bardzo ważną cechą głośników gamingowych jest to, z jakiego są one wykonane materiału. Oczywiście te najprostsze i najtańsze modele zrobione są z plastiku, który nie tylko nie prezentuje się zbyt dobrze, lecz co więcej, nie ma zbyt dobrych właściwości jeśli chodzi o jakość dźwięku. Zdecydowanie najlepszym materiałem jest oczywiście drewno.
Podczas wybierania głośników gamingowych warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób łączą się one z komputerem. Oczywiście standardem jest przewód, lecz na rynku obecnie znaleźć można także bardzo ciekawe modele bezprzewodowe łączące się z komputerem przy pomocy bluetooth lub też domowej sieci Wi-Fi. Pozwala to na uniknięcie plątaniny kabli oraz daje możliwość dowolnego ustawienia głośników w każdym miejscu w domu. Oczywiście jeśli wybierze się taki model, trzeba również zwrócić uwagę, jak długo mogą one pracować na jednym naładowaniu ich akumulatorów.

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

głośniki gamingowe
zestaw do gier
gry edukacyjne dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

gry edukacyjne dla dzieci