Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Jak kupić komputer gamingowy do gier?

12 maja 2021 komputer stacjonarny gamingowy


Kupowanie stacjonarnego komputera gamingowego to duże wyzwanie. Mowa tu w końcu jest o dość sporej inwestycji liczonej na co najmniej kilka tysięcy złotych, która wpłynie na czerpaną przyjemność z grania w gry. Na co zatem powinno się przede wszystkim zwracać uwagę, gdy kupuje się taki komputer? Jak wybrać dobry komputer stacjonarny gamingowy?

Dlaczego komputer stacjonarny?

Zanim jednak przejdzie się do konkretnych szczegółów i parametrów, jakimi taka maszyna musi się charakteryzować, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego tak naprawdę powodu powinien to być komputer stacjonarny, a nie np. gamingowy laptop? Co jest tego powodem?
Najważniejszą sprawą w tym wypadku są oczywiście osiągi obu maszyn. Nawet jeśli kupi się laptop na podzespołach odpowiadających modelowi stacjonarnemu, to jednak z powodu ograniczeń w poborze energii, jak i również efektywności w odprowadzaniu ciepła, będzie on znacznie słabszy niż model stacjonarny. Co więcej, z powodu miniaturyzacji i znacznie większego skomplikowania w konstrukcji, model przenośny jest o wiele droższy niż wersja stacjonarna.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania komputera?

Na co jednak konkretnie trzeba zwracać uwagę, gdy kupuje się taki komputer do gier? Oczywiście kluczowe w tym wypadku jest to, jakie będzie miał on umieszczone w swojej obudowie konkretne podzespoły.
Najważniejszą sprawą w przypadku komputera gamingowego jest oczywiście karta graficzna. Jest to element odpowiedzialny za generowanie grafiki na monitorze w odpowiednich detalach, właściwej rozdzielczości oraz oczywiście w możliwie jak najwyższej ilości klatek na sekundę.
Oprócz karty graficznej bardzo ważne jest także to, jaki się w komputerze znajdzie procesor, który sterować będzie przepływem informacji oraz oczywiście podstawowymi zadaniami z zakresu działania komputera. Co więcej, poleca się zainwestować w możliwie jak największą pojemność podręcznej pamięci RAM, a także w dysk twardy nowej generacji, czyli w SSD, który dzięki swojej konstrukcji jest w stanie w naprawdę bardzo efektywny sposób odczytywać zawarte na nim dane.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania monitora?

Oczywiście żaden zestaw gamingowy nie może obejść się bez dobrej klasy monitora. W końcu nawet najlepsza maszyna musi mieć na czym wyświetlić wygenerowaną przez siebie grafikę.
Podczas wyboru monitora trzeba przede wszystkim skupić się na tym, jaka ma być jego przekątna, jaka ma być jego maksymalna rozdzielczość, lecz również, jakie będzie jego odświeżanie. Wszystkie te parametry bezpośrednio wpływają na jakość wyświetlanego na monitorze obrazu, co rzecz jasna przekłada się na jakość grafiki i przyjemność z grania w gry.

Dodatkowe akcesoria

Na koniec trzeba oczywiście wspomnieć o tym, że żaden zestaw komputerowy nie może obejść się bez odpowiedniego rodzaju akcesoriów. Kluczowe w tym wypadku są oczywiście takie elementy jak myszka i klawiatura, które będą umożliwiały sterowanie komputerem. Oprócz tego warto się także wyposażyć w dobrej klasy głośniki lub przynajmniej słuchawki.

Redakcja powermilk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat elektroniki, gier, smartfonów, internetu, komputerów oraz multimediów staje się jeszcze bardziej fascynujący i dostępny! Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nowych technologii spotyka się z praktyczną wiedzą, tworząc inspirujące źródło informacji dla wszystkich entuzjastów cyfrowego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

komputer stacjonarny gamingowy
czyszczenie telefonu
marki telefonów

Jesteś zainteresowany reklamą?

marki telefonów