powermilk.pl

powermilk – gry, komputery, gsm

gry na xbox 360
Gry

Gry na Xbox 360 – świetna wirtualna rozrywka

Konsola to nic innego jak komputer przeznaczony do grania. Sprzęt ten zbudowany jest ze specjalnych podzespołów i różni się od typowego peceta. Charakteryzuje się zamkniętą architekturą. Gracz nie może więc zamontować lepszego procesora czy zwiększyć ilości pamięci RAM. Jedną z najbardziej znanych i najlepiej ocenianych konsol jest Xbox 360. W artykule przedstawimy historię tego sprzętu oraz wymienimy najciekawsze gry, jakie pojawiły się po jego premierze.

Konsola Xbox 360 – historia w pigułce

Zanim jednak przejdziemy do kategorii: gry na Xbox 360, najpierw cofniemy się w czasie do 22 listopada 2005 roku. Wtedy właśnie trafiła do sprzedaży druga konsola w dorobku firmy Microsoft. Można ją było zakupić w dwóch edycjach: podstawowej oraz rozszerzonej (z większym dyskiem wewnętrznym). W zestawie znajdował się pojedynczy kontroler bezprzewodowy i odpowiednie kable. Trzeba także wspomnieć o tym, że urządzenie miało usługę online o nazwie Xbox Live, ale dopiero kilka lat później, a dokładniej w 2010 roku, zostało wyposażone w specjalny moduł sieci bezprzewodowej (mowa o standardzie Wi-Fi).

Co więcej, konsolę wówczas wyciszono. Dzięki tej czynności granie okazało się jeszcze bardziej przyjemne i komfortowe. Warto jeszcze wspomnieć, że tuż po pojawieniu się na rynku konsoli Xbox 360 marki Microsoft, zainteresowanie klientów było tak ogromne, że sprzedano dosłownie wszystkie egzemplarze. Do sukcesu sprzętu przyczyniły się przede wszystkim bardzo ciekawe, różnogatunkowe i świetnie zaprogramowane gry. Jakie dokładnie? Zobaczmy poniżej.

Gry na Xbox 360

W tym samym roku, w którym wydano konsolę Xbox 360, można było kupić w sklepie aż osiemnaście kompatybilnych produkcji. Niektóre z nich okazały się wręcz rewolucyjne. Mowa tutaj chociażby o wojennym „Call of Duty 2” (pierwszoosobowym shooterze rozgrywającym się w realiach II wojny światowej) oraz bestsellerowym „Perfect Dark: Zero”, gdzie wraz z bohaterką – Joanną Dark, gracze byli wciągnięci w świat spisku oraz korporacyjnych szpiegów.

Dwa lata po premierze konsoli, biblioteka z grami zaczęła się znacznie rozbudowywać. Miłośnicy wirtualnej rozrywki wkładali do swojego napędu takie niesamowite klasyki, jak: „Mass Effect”, „Halo 3” oraz „Assassin’s Creed”. Do 2015 roku pojawiło się łącznie prawie 1200 tytułów! Z tej liczby spora część została okrzyknięta perełkami. Wystarczy wspomnieć między innymi o znakomitym „Fallout 3” (fabularnej grze akcji z bardzo otwartym światem), szalonym „Grand Theft Auto V”, „Gears of War 3”, „Metal Gear Solid: Rising”, serii „Far Cry”, odświeżonej wersji, kultowego „Tomb Raidera” ze słynną Larą Croft (Indianą Jonesem w spódnicy) czy „Dragon Age: Inkwizycji” (genialnej grze dla fanów klimatów fantasy).

Usterki konsoli Xbox 360

To była najlepiej sprzedająca się konsola Microsoftu. Wyznaczyła nowe trendy w gamingu. Dzięki niej każdy mógł w pełni oddać się świetnej rozrywce. Wydaje się więc, że urządzenie to okazało się stuprocentowym strzałem w dziesiątkę i nie miało żadnych wad. Niestety, w trakcie codziennego użytkowania bardzo szybko dały o sobie znać różne techniczne usterki. Powodowały one, że trudno było nazwać Xbox 360 sprzętem idealnym. Wspomnijmy chociażby, że ułożone w formie pierścienia diody LED w momentach awaryjnych „wariowały”, doprowadzając urządzenie do paraliżu (zawieszania). Coś złego działo się więc z tak chętnie kupowaną przez miliony osób na całym świecie konsolą. Na szczęście w kolejnych latach wszelkie niedoskonałości poprawiono. Użytkownicy nie narzekali już na pewne problemy, mogąc nadal kolekcjonować gry na Xbox 360.